СТ"Промінь" - 50 років !

«Промінь» - зелений острівець затишку поблизу обласного центру

         Неподалік від обласного центру Волині, міста Луцька, розкинулося зеленими масивами дачне садівниче товариство «Промінь». Ця місцина манить спокоєм, затишком та свіжістю природи. Адже так приємно відпочити від міського шуму та метушні, прислухатися до щебету птахів та шелесту листя, трішки попрацювати на власному клаптику землі та, зрештою, насолодитися плодами своєї праці.

         Садівниче товариство було засновано 7 червня 1967 року. Тобто, цього річ «Промінь» святкує 50-річчя від дня заснування.

         Цей дачний масив – найбільший за площею у Луцькому району, адже в загальному займає 130,4 га земель, та знаходиться на території Промінської і Гіркополонківської сільських рад. Масив складається із 1975 ділянок садоводів. Працюють 4 водонапірні вежі та свердловини, котрі постачають воду, а також – 3 трансформатори, що забезпечують садоводів електроенергією. Запущений у роботу на початку лютого 2017 року, останній, третій трансформатор, дав можливість розвантажити центральний електрооб’єкт, який постачав електроенергію на два масиви.

         Більшість тутешніх садоводів як тільки випадає можливість, приїжджають у «Промінь» щоб доглянути своє обійстя та відпочити. Проте, є й такі, хто побудував собі тут домівки та постійно проживає у дачному масиві.

         За 50 років виросло на масиві не одне покоління садоводів, як от сімейство лучанки Кисіль Марії Степанівни, яку садівники поважно називають старожилом. Ось уже 47 років поспіль, коли тільки випадає можливість, жінка приїжджає на дачну ділянку, де з року в рік її сім’я вирощує городину, збирає вишні та яблука. Пані Марії допомагають господарювати її дочка Лариса та внучка Олександра.

         - Спочатку свого існування садівниче товариство мало назву «Мічурінець», - пригадує Марія Кисіль, - а контора голови правління ще тоді у міськраді була, то вже пізніше адмін. приміщення на масиві появилося. Багато з того часу голів правління помінялося, кожен з них намагався покращити умови господарювання садоводів та дбав про благоустрій масиву. Як от Горбунов, який вимостив дороги товариства вапняком. Пам’ятаю ще тоді самі садоводи допомагали дороги робити, - зізнається пані Марія.

         Детальніше про голів правління розповіла Літушко Галина Феодосіївна. Жінка 30 років пропрацювала бухгалтером цього дачного масиву, відтак чи не найбільше знає його історію.

         Першим головою правління ще тоді загального масиву «Мічурінець», був ветеран війни Соловйов Василь Ілліч. Правління включало «Промінський», «Дубнівський», «Володимирський», «Львівський» і «Гнідавський» (сьогодні це район ГПЗ) масиви. Пізніше, у 70-х роках ці масиви розділилися в окремі дачні товариства.

         Наступним керівником був пан Тіпляков, при його правлінні на масиві побудували контору.     Опісля головою обрали Вільчинського Сергія Михайловича, тоді - Піліпа Михайла Михайловича, пізніше - В’яткіна Архіпа Павловича, який посприяв приєднанню Малого масиву, що знаходиться ліворуч від залізничного переїзду.

         Карасюка Вікентія Павловича тутешні садоводи запам’ятали як хорошого та старанного господаря, однак із запальним характером. І хоча він пропрацював трохи більше року, проте зробив чимало для товариства. Під час його правління увесь масив електрифікували, на Малому масиві провели воду та збудували водонапірну вежу. А ще, приєднали Ветеранський масив, куди також провели воду.

         Наступним головою був Самчук Петро Максимович, через рік – Горбунов Іван Олександрович, ще через рік – Гриценюк Андрій Дем’янович, невдовзі – Михальчук Адам Павлович.

         12 років посаду голови садівничого товариства займав Крот Андрій Якович. За фахом він був ветеринарним лікарем. Цього керівника садоводи пригадують як спокійного та ввічливого, завжди уважного до членів масиву. Андрій Якович підтримував стан доріг, турбувався про благоустрій, збудував ємкість для зберігання води.

         Наступних 6 років головою правління «Променя» був Пікалов Володимир Андрійович. І от вже 5-ий рік дану посаду займає діючий керівник – Черкавський Степан Миколайович.

         Степан Миколайович, як і усі попередні керівники, докладає максимум зусиль щоб створити на товаристві сприятливі умови для ведення садівництва і городництва, відпочинку та проживання садоводів і їх сімей. Зокрема, сприяв запуску маршрутного автобуса №4, для кращого транспортного сполучення із містом Луцьк, облаштуванню автобусних зупинок, прокладенню водогону, розробці сторінки масиву в Інтернеті, та ін. Степан Миколайович настільки перейнявся життям садівничого товариства, що місцеві жартують, ніби він оселився у своїй конторі.

         Добросовісно виконують свою роботу і інші члени колективу «Променя», як от бухгатлер-діловод Каліщук Ірина Леонтіївна, електрик-контролер Тарас Ковальчук, слюсар по ремонту водогону Володимир Кушнір, електрик по обслуговуванню електромережі масиву та вводів до дачних будинків Михайло Мітряхін, зварник Микола Кушнір (на фото) та інші. «Спільна робота, виконана якісно, приречена на успіх. У нас кожен відповідає за свою ділянку роботи», - зазначив Степан Черкавський.

         Ініціатором створення дач на Малому масиві виступив Василь Савович Катюха. Чоловік працював землевпорядником та проживав у Луцьку. «Я отримав квартиру, але дачі не було. Тоді, у 1977 році, я став організатором Малого дачного масиву на площі у 10 га, - розповів Василь Катюха. – В ті часи усі дачі створювали по 4,5 сотих, розміром 21х22,5 мерти». Колишній землевпорядник продемонстрував проект організації земель Луцького міського товариства садоводів-любителів «Мічурінець», який колись складав власноруч. (на фото)

         По сусідству із Василем Катюхою дачу отримав народний депутат Верховної Ради України 1-го скликання, почесний громадянин Волині та Луцька Андрій Іванович Бондарчук.

         Дачу зразкового порядку утримує Козел Олександр із дружиною Галиною. Такою відзнакою нагородили сімейство сусіди за бездоганний порядок в огороді, миловидні квітники та невтомну старанність господарів. Пан Олександр навіть змайстрував садовий будиночок для внучки, яка часто навідувалася у гості.

         На дачних ділянка «Променя» своє дозвілля проводять і інші відомі волиняни: директор Волинської філії ДУ «Інститут охорони ґрунтів України» Микола Зінчук, керівник обласної філії ДП «Агентство з ідентифікації та реєстрації тварин» Віталій Сокол, директор Волинського науково-дослідного центру продуктивності АПК Марія Гордійчук, голова правління кредитно спілки «Форум-кредит» Микола Воронцов та інші.

 

         З нагоди 50-ти річчя з дня заснування садівничого товариства «Промінь», вітаємо голову правління та колектив товариства, усіх садоводів та їх родини.

         Бажаємо хороших результатів вашої праці, гарних врожаїв та упевненості у завтрашньому дні. Чудового та незабутнього вам відпочинку на улюблених дачах, здоров’я та достатку.

         Нехай дачний масив «Промінь» процвітає з року в рік, а його членів завжди і у всьому супроводжує Божа благодать.