Проблема паводка - розділ присв'ячений вирішенню проблеми паводків, які сталися на території товариства у 2017 році. Інформуємо про ситуацію.

****************

 

 

Сільському голові 

Проміньської сільської ради

В.Я. Косарук

правління садівничого

товариства «Промінь»

К Л О П О Т А Н Н Я

 

На території садівничого товариства «Промінь» 24 травня та, повторно,  11 липня 2017 року, внаслідок зливових опадів було затоплено земельні ділянки, житлові та побутові приміщення понад 100 садоводів, чим нанесено значні матеріальні та моральні збитки членам товариства, частина з яких постійно або тимчасово проживає в садівничому товаристві та є членами Промінської громади.

На звернення постраждалих, правлінням товариства після детального огляду наслідків з залученням фахівців, згідно відповіді районної ради та районної  державної адміністрації стосовно звернення товариства, було прийнято рішення за №   від    2017 року про розробку проектної документації «Заходи щодо захисту від підтоплення Садівничого товариства «Промінь» Промінської сільської ради Луцького району Волинської області». Документація розроблена Луцьким міжрайонним управлінням водного господарства Державного агентства водних ресурсів України. Кошторисна вартість будівництва протипаводкових споруд складає 510 775 грн.

Облаштування визначених проектом протипаводкових споруд є вкрай необхідним. В іншому випадку, зважаючи на ложбинний ландшафт території товариства та прилеглих земель, постійно будуть виникати надзвичайні ситуації пов’язані із підтопленням ділянок та майна членів товариства, а також пов’язаними з цим загрозами безпеки громадян.

Проте, товариство є неприбутковою громадською організацією та формує бюджет виключно з членських внесків. Переважна більшість його членів це пенсіонери, а тому забезпечити оплату робіт за проектом в повному обсязі товариство самостійно не спроможне.

Тому, громада  Садівничого товариства «Промінь» просить Вас, в межах повноважень наданих Законом,  звернутися до Волинської обласної Ради з клопотанням про внесення змін до Регіональної екологічної програми «Екологія 2016-2020» щодо співфінансування у 2018 році робіт з захисту від підтоплення Садівничого товариства «Промінь» Промінської сільської ради Луцького району Волинської області у сумі 459 697 грн.

В свою чергу, гарантуємо співфінансування даних робіт за рахунок цільових внесків членів товариства у розмірі 10% вартості проекту,а також інших непередбачуваних витрат на реалізацію проекту.

Копія проектної документації додається.

         З повагою,

 

Голова правління Садівничого

товариства « Промінь»                                     С. М. Черкавський

*******************************

 

 

Волинській обласній раді

Промінської сільської ради

 

На адресу Промінської сільської ради надійшло клопотання від правління Садівничого товариства «Промінь» розміщеного в межах Промінської сільської ради Луцького району Волинської області за № ____  від   10.10.2017  року, з приводу того, що у весняно-літній період  2017 року, внаслідок зливових опадів двічі відбувалось підтоплення понад 100 земельних ділянок, житлових та побутових приміщень садоводів, чим нанесено значні матеріальні та моральні збитки членам товариства, частина з яких постійно або тимчасово проживає в садівничому товаристві та є членами Промінської громади.

На звернення постраждалих, товариством виготовлено проектну документацію «Заходи щодо захисту від підтоплення Садівничого товариства «Промінь» Промінської сільської ради Луцького району Волинської області». Документація розроблена Луцьким міжрайонним управлінням водного господарства Державного агентства водних ресурсів України. Кошторисна вартість будівництва протипаводкових  споруд складає 510 775 грн.

Товариство є неприбутковою громадською організацією та формує бюджет виключно з членських внесків,  переважна більшість його членів це пенсіонери, що відповідно не дозволяє  забезпечити оплату робіт за проектом в повному обсязі.

Відповідно до клопотання правління Садівничого товариства «Промінь»,  Промінська сільська рада Луцького району Волинської області, керуючись п.1. статті 10 та  п.14. статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», звертається з проханням про внесення змін до Регіональної екологічної програми «Екологія 2016-2020» щодо співфінансування у 2018 році робіт з захисту від підтоплення Садівничого товариства «Промінь» Промінської сільської ради Луцького району Волинської області у сумі 459 697 грн., що складає 90% кошторисної вартості робіт за проектом.  В свою чергу, Садівниче товариство «Промінь» гарантує співфінансування даних робіт за рахунок цільових внесків членів товариства у розмірі 51 077 грн., що становить 10% вартості проекту, а також інших непередбачуваних витрат на реалізацію проекту.

 

Копія клопотання правління Садівничого товариства «Промінь» та копія проектної документації «Заходи щодо захисту від підтоплення …» додається.

 

 

           Голова Промінської сільської ради                               В.Я. Косарук

 

********************

10 жовтня 2017 року                    

Ін

Вих.  № _____                                             Сільському голові

Від  «___» ________ ___201_р.                       Боратинської сільської ради

                                                             Яручику Сергію Олександровичу
                                                          Голова правління садівничого

                                            товариства «Промінь»

                                                                 Черкавський Степан Миколайович

                                       к. т. № 0503788736

 

К Л О П О Т А Н Н Я

         На території садівничого товариства «Промінь»  24 травня та повторно 11 липня внаслідок зливних дощів були затоплені земельні ділянки житлові та побутові приміщення понад 100 садоводів , чим  нанесено значних матеріальних  та моральних збитків членам товариства, частина з яких постійно, або тимчасово проживають на території  садівничого товариства та є  одночасно  членами Боратинської об’єднаної громади.

            На звернення постраждалих, правлінням товариства був направлений лист за       № 164 від 14. 06. 2017 р. голові Луцької районної адміністрації  та  голові Луцької районної ради, про проведення заходів по приборканню в подальшому подібних явищ.  На що ми отримали відповідь про потребу у складанні проектно – кошторисної документації по даній проблемі. Згідно цієї  рекомендації ми звернулись до спеціалістів Луцького міжрайонного управління водного господарства Державного агентства водних ресурсів із проханням про складання проекту. Цими спеціалістами після детального комісійного вивчення ситуації була виготовлена проектно–кошторисна документація «Заходи щодо захисту від підтоплення Садівничого товариства «Промінь»,  ще тоді Проміньської сільської ради. Кошторисна вартість будівництва протипаводкових споруд  складає – 510 775 грн.

            Облаштування визначених проектом протипаводкових споруд є вкрай необхідним. В іншому випадку,  зважаючи на рово-подібний ландшафт території товариства та прилеглих земель, постійно будуть виникати  надзвичайні ситуації із підтопленням ділянок та майна членів товариства, а також пов`язаними із цим небезпеки для громадян.

            Проте, товариство є неприбутковою громадською організацією та формує бюджет виключно з членських внесків. Переважна більшість членів товариства це пенсіонери, а тому забезпечити оплату робіт за проектом в повному обсязі товариство самостійно не спроможне.

            Зважаючи на рекомендацію висловлену в листі № 2454/23/217 Луцької районної державної адміністрації від 01.11.2017 року (копія докладається) громада Садівничого товариства «Промінь» просить Вас, в межах повноважень наданих Законом, передбачити кошти на 2018 рік на ці цілі у сільському бюджеті та ініціювати питання фінансування проекту на розгляд сесії районної ради на умовах співфінансування.

           З повагою, та надією на позитивне рішення, голова правління СТ «Промінь».

            15. 11. 2017 р.                                     С. М. Черкавський.